Gradiva
Tekom projekta smo pripravili kar nekaj zanimivih gradiv, v obliki zloženk, brošur, filmčkov, priročnikov in podobno.
Vabljeni k ogledu!
Tekom projekta smo pripravili kar nekaj zanimivih gradiv, v obliki zloženk, brošur, filmčkov, priročnikov in podobno.
Vabljeni k ogledu!
V priročniku Veter v jadra socialne ekonomije najdete pomembne teme in nekaj »teorije« o socialni ekonomiji, avtorji pa so na osnovi praktičnih izkušenj zbrali tudi uporabna orodja in pripomočke za delo. Priročnik lahko uporabljate na dva načina, in sicer za prenos in branje v PDF obliki priporočamo povezavo na Digitalno knjižnico Slovenije, za interaktivno izkušnjo pa registracijo v našo spletno učilnico, kjer lahko podajate svoja mnenja in komentarje. In še kratka navodila za dostop do spletnega priročnika: Navodila za prijavo.
Zaplujte z nami na odprto morje možnosti (samo)izobraževanja!
Koraki za pridobitev statusa socialnega podjetja že ustanovljenih pravnih oseb je kratki usmerjevalnik kako pridobiti status, kdo ga sploh lahko dobi, kakšni so pogoji in kaj je potrebno narediti oziroma spremeniti. Priročnik je dvobarven, na štirih straneh in je tako prijazen tudi za tiskanje ter dostopen tukaj. Za morebitna vprašanja pa smo zmeraj na voljo.
Priročnik za občine – Ukrepi za razvoj socialnega podjetništva in socialne ekonomije v občinah je namenjen županom in občinskim delavcem, ki bi želeli v svojem lokalnem okolju spodbuditi razvoj socialne ekonomije in preko nje ustvarjati pozitvne učinke za ljudi, okolje in družbo. Priročnik ponuja predstavitev in razlago osnovnih konceptov, razloge za spodbujanje tega sektorja, v nadaljevanju pa praktične ukrepe, ki jih občine lahko precej hitro implementirajo v svoje delovanje. Dokument je dostopen s klikom na sliko ali preko te povezave.
Javna povabila za nepovratna sredstva za zaposlitev in usposabljanje novih sodelavcev:
Finančne spodbude za raziskave in razvoj na področjih: podjetništvo, tehnologija in RRI, internacionalizacija, digitalizacija, les, socialno podjetništvo, turizem.
Zagotavljanje ugodnih finančnih virov za podjetja, zavarovanja izvoznih poslov.
Finančne spodbude na področju podjetništva, inovativnosti, tehnološkega razvoja, internacionalizacije in tujih neposrednih investicij ter turizma.
Zagotavljanje ugodnih finančnih virov za vlaganje v okoljsko naravnane projekte in energetsko učinkovitost.
Povezovanje start-upov in investitorjev
Izvajanje javnih razpisov na področju zaposlovanja, enakih možnostih, človeških virov.
Razpisi iz sredstev kohezijske politike.
20. STOLETJE
V okviru tega srečanja so bile organizirane tri delavnice z mednarodno udeležbo, katerih namen je bil osvetliti nekatere dileme in vprašanja, ki so se pojavila pri pripravi študije ter opredeliti smernice nadaljnjega razvoja in uvajanja socialne ekonomije v Sloveniji«.
POMEMBNEJŠA STROKOVNA LITERATURA IN VIRI